Aktif / Pasif Egzersizler


Hayvanlarda Aktif egzersizler Nedir?Aktif - Pasif Egzersizler,  kedi fizik tedavi ve köpek fizik tedavisinde oldukça önemli yer tutan egzersizlerdir. Felçli kedi ve felçli köpek tedavilerinin ilerleyen aşamalarında veteriner hekimin belirliği program dahilinde hasta sahibinin de katılımıyla gerçekleşir.


Aktif Egzersizler;
Yurt dışından getirdiğimiz özel toplar ve denge aletleri ile özellikle köpeklerde istediğimiz kas gruplarının gelişmesini sağlıyoruz.
Her hastaya göre değişik boyları kullanılarak minik sevimli dostlarımıza ,eğlenceli bir şekilde, adımlarının daha güçlü olmasını sağlıyoruz.


Pasif Egzersizler;
Belirli bölgeler desteklenerek kedi ve köpeklerin normal eklem açılarına ulaşmak için yaptığımız egzersizleri kapsamaktadır. Bu bölüm hasta sahibimizinde katılımcı olması gereken bir süreçtir. Hasta sahibine hareketler öğretilerek, özellikle evde kedi ve köpeklerine uygulama yapması istenir.Hasta kedi ve köpek belli bir seviyeye geldikten sonra ,belirli protokoller oluşturularak hasta sahibimize yazılı olarak verdiğimiz bir bölümdür. Felçli kedi ve felçli köpeğin iyileşme sürecinde belirli bir seviyeye geldikten sonra bu hareketlerin uygulanması, hastalığın hem iyileşme sürecini hızlandırır hem de tekrarlamaması için kasların güçlü kalmasına  yardımcı olur.

TOP