BİZ KİMİZ

BİZ KİMİZ

Fizyovet Ailesi

Terapi seçeneklerimiz şunları içerir:

Fizyovet Veteriner Kliniği Pet Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Türkiye’de kedi köpek fizik tedavi alanında ilk ve tek merkezdir. Kliniğimizde fizik tedavi uygulamaları dışında (acil müdahale gerektiren durumlar hariç) başka bir tedavi ya da aşı yapılmamaktadır.Kliniğimiz üç katlı olup,felçli kedi ve felçli köpeklerinin yaşam koşullarına uygun olarak tasarlanmıştır.Yerler de özel kaydırmaz zemin materyalleri kullanılmış,odalar camdan olup ,su alanımız dahil hergün özel malzemeler ile temizlenmektedir hastalar kendilerine özel ayrı ayrı 10 metrekarelik odalarda kalmakta kedi ve köpeklerin durduğu katlar ayrı tutulup birbirlerinden etkilenmemeleri sağlanılmıştır.Hastalara aktif egzersizlerini yaptırabiliceğimiz ve hasta sahiplerimizin kedi ve köpekleri ile keyifli vakit geçirebiliceği bahçemiz bulunmaktadır.Hastanın seansları 30 ile  60 dakika arasında sürdüğünden ve hasta ile birebir özel ilgilenildiği için randevu ile çalışılmakta ,randevu dışında gelen hastalarımız kabul edilmemektedir.Hastalar ilk geldiğinde özel aletler ile nörolojik ve ortopedik ölçümleri yapılarak ,her hastaya özel tedavi protokolleri oluşturulur ve bunlara göre seans günleri belirlenerek hastamızın en kısa sürede uygun tedavi yöntemleri kullanılarak sağlığına kavuşması sağlanır.


Kliniğimizde, yurtdışındaki pet fizik tedavi merkezlerinde bulunan tüm ekipmanlar bulunmakta ve tedaviler yurt dışında eğitimlerini almış, konusunda uzman hekimimiz tarafından planlanmaktadır. Kedi ve köpeklerde Fizik tedavinin önemli bir parçası olan Suda Yürüme Bandı (Underwater Treadmill - Aqua Treadmill) ülkemizde yine ilk ve tek olarak kliniğimizde bulunmaktadır.Bunların dışında kliniğimizde sakat ,topallama ,diz problemi ,eklem sorunları yaşayan ,felçli kedi ve felçli köpekler için her türlü aparat mevcuttur .www.engelsizhayvanlar.com dan köpek tekerlekli sandelye (köpek yürüteç),kedi tekerlekli sandelya (kedi yürüteç) , köpek atel,kedi atelleri ,köpekler için dizlikler , köpek ayak düzleştirici ,pati kaydırmaz vb gibi bir çok ürünün görsellerine ulaşabilirsiniz.


Fizyovet Veteriner Kliniği’mizin kurucusu ve sorumlu Veteriner Hekimi Sara Ece Ulutürk, Kadir Has Anadolu lisesini bitirdikten sonra,çocukluk hayali olan veteriner hekimliğe ilk adımını attıktan sonra 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ni bitirmiş olup 2012-2014 yılları arasında Türkiye’nin en büyük hastanelerinden birinde Veteriner Hekim olarak görev yapmıştır. 


2013 yılında yurtdışında pet fizik tedavi üzerine eğitimine başlamış ve  Amerika, İspanya, Avusturya,italya gibi ülkelerde uluslararası alanda bilinir kurumlarda hem eğitimlerini  tamamlamış hem de kliniklerde vakaları yerinde izlemek üzerine stajını bitirmiştir.  


Ozonterapi konusunda da eğitimini tamamlamış olan Sara Ece Ulutürk bu alanda ülkemizde bu sertifikaya sahip az sayıda veteriner hekim arasındadır..


italya da ağrı bantlama  sistemleri ve canine manuel terapi üzerine ağtimlerini almıştır.Başladığı kedi köpeklerde akupunktur eğitimi devam etmektedir.


Veteriner Hekim Sara Ece Ulutürk, 2016 yılında açılan kliniğimizde, birçok felçli kedi ve felçli köpeğin eski sağlığına kavuşmasını sağlamış, yine kedilerde ve köpeklerde fıtık, eklem rahatsızlıkları,nörolojik,ortopedik, diz ve kalça problemleri gibi birçok hastalığı,operasyona gerek kalmadan köpek ve kedilere uyguladığı fizik tedavi yöntemleri sayesinde tedavi etmiştir.


Kliniğimizde hem post op (ameliyat sonrası) fizik tedavi uygulamaları hem de rahatsızlığa bağlı olarak ameliyatsız çözüm olarak kedi ve köpeklere fizik tedavi sağlanmaktadır. Alanında uzman sayısız veteriner hekim ile vakaların çözümünde koordineli çalışılmaktadır.


2017 yılında Klinisyen Veteriner Hekimleri Derneğin de  Türkiye de ilk kez köpek ve kedilerde fizik tedavi anlatılan,  pet fizik tedavi ve rehabilitasyon konusu ile ilgili sözel sunumunu gerçekleştirmiştir.2018 yılında Türkiye nin en köklü derneklerinden Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneğinin düzenlediği uluslararası katılımlı kongre komitesinde yer alıp, genel sekreterlik yapmıştır. 2018 yılında  Türkiyede küçük hayvan veteriner hekimleri derneğin de ,ilk kez geriatrik hastalarda pet fizik tedavi ve rahabilitasyon konulu poster sunumu yapmıştır.


Bunlar dışında www.engelsizhayvanlar.com ile koordineli çalışarak, ihtiyacı olan hastalarımıza tedaviye yardımcı protez, ortez ve yürüteç sağlanması konusunda yardımcı olunmaktadır

 


TOP